O nás

YouTube-weber_2015Weber – špičkové stavební materiály

Profil

Weber je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních fasádních, zateplovacích a hydroizolačních systémů, štukových, tepelně izolačních a sanačních omítek, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažby a materiálů na sanace betonu.

Nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích.

Weber je znám v oblasti stavebnictví i svou orientací na zákazníka, která se promítá v oblíbené příručce pro stavebníka – weber.rádce, která je masově distribuována sítí prodejců stavebních materiálů
Historie společnosti se začíná psát roku 1893, kdy byla poprvé v bavorské továrně Terranova vyrobena fasádová malta a zrodila se tak šlechtěná omítka. V roce 1990 společnost Terranova vstupuje na území tehdejšího Československa. Díky své úspěšnosti byla v roce 1994 zakoupena francouzským koncernem Weber, nadnárodní skupinou, která působí celosvětově na trhu stavebních hmot. Od roku 1998 je Weber součástí koncernu Saint-Gobain.

Na území České republiky Weber disponuje celkem čtyřmi výrobními závody.

Organizační struktura

Sídlo společnosti je v Praze 8, Smrčkova 2485/4. Vedení společnosti sídlí v Praze 10, Radiová 3, zde je i výrobní závod na mokré směsi. Dalšími výrobními závody jsou střediska v Liberci, v Prostějově a nedaleko Prahy v Kozojedech.

Výběr z referenčních staveb

Nemocnice Břeclav, Vinařství Velké Pavlovice, DPS Velké Meziříčí a ve Ždírci u Jihlavy, bytový komplex Kaskády Barrandov v Praze, Britská čtvrť v Praze, bytový komplex Metropole Zličín, Javorová čtvrť v Praze, zámek Žehušice, sídlo generálního ředitelství ŘSD v Praze, zámek Pomořany, Synagoga v Brandýse nad Labem, lázně Juliska v Praze, lázně Aurora v Třeboni, Bertiny lázně v Třeboni, sklad vyhořelého paliva Temelín, Holešovice, poliklinika Žatec, Resort Lipno, objekty v ZOO Hluboké nad Vltavou, novostavba Centrálního depozitáře UPM v Praze, IKEM, pavilon Z v Praze, Sokolovna ve Starém Potenci, sídlištní komplex v Hrádku u Rokycan, Techmania Plzeň, Korunní pevnůstka v Olomouci, Magistrát města Liberce, IQ Landia v Liberci, Hvězdárna v Hradci Králové, dolní a horní stanice lanové dráhy na Sněžku, Archeopark ve Všestarech u Hradce Králové.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.

Divize WEBER

Adresa:

Radiová 3
Praha 10 Štěrboholy
PSČ 102 00

Kontaktní údaje:

Telefon: 220 406 604
Fax: 272 701 138
E-mail: info(-at-)weber-terranova.cz